Bağımsız basın

İş insanından minik dostlara bin kulübe

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde her yıl hayvan hakları, hayvan sevgisi ve hayvanları korumaya dair farkındalık oluşturmak için etkinlikler düzenleniyor. İş insanı Sabahattin Seven de bu kapsamda sokak hayvanlarını unutmadı. Hayvan severliği ile tanınan Seven, Hayvanları Koruma Günü münasebetiyle sokak hayvanları için kolları sıvadı. İş insanı, soğuk kış günleri yaklaşırken İstanbul’daki farklı ilçelerde park ve bahçelerde kullanılmak üzere bin adet kulübe yaptırdı.

Seven, “İş insanları olarak hayvan korumak için elimizi taşın altına koymak gerektiğine inanıyorum. Patili dostlarımız için barınak yaptırarak onlara karşı sorumluluğumuzu bir nebze de olsa yerine getirmeye çalışıyoruz. Onların da soğuk ve sıcak barınabilecekleri evleri olmalı.” dedi.

“İş insanları benzer projelere destek vermeli”

Sabahattin Seven, bin kulübenin kış şartları için özel olarak hazırlandığını belirterek, şöyle devam etti; “Kulübeler, minik dostlarımızı tamamen korumayacak özelliklerde tasarlandı. İstanbul’daki çeşitli park ve bahçelere yerleştirildi. Her kış ayları öncesi farklı noktalarda kulübe yaptırıyoruz. Bu yıl da bin adet kulübeyi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü münasebetiyle dağıttık. Kulübelere zaman zaman mama ve su dağıtımı da yaptırıyoruz. Çünkü minik dostlarımızı çok seviyoruz.”

İş insanları başta olmak üzere herkesi sokak hayvanlarına karşı duyarlı olmaya çağıran Seven, “Kedi ve köpekler için hazırlattığımız kulübelere zarar verilmemesi için insanlarımızdan hassasiyet bekliyoruz. Ben çevremdeki iş insanlarından benzer sosyal sorumluluk projelerine destek vermelerini istiyorum. İlgili kurumlara destek vermelerini bekliyorum” ifadelerini kullandı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.