Bağımsız basın

Sivil Toplum Buluşmaları’nın ilki yarın kadın temasıyla Ankara’da başlıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından, sosyal hizmetlerin geliştirilmesi ve etkin uygulanması, yeni hizmet modellerinin ortaya çıkarılması ve uygulamadaki aksaklıkların giderilmesi amacıyla düzenlenecek Sivil Toplum Buluşmaları’nın ilki Bakan Derya Yanık’ın katılımıyla yarın Ankara’da başlıyor.

Sivil Toplum Kuruluşları işbirliği ile başlayacak toplantılar, dört ilde, farklı temalarda ulusal bazda düzenlenecek. Toplantıların ilki 7 Ekim 2021 Perşembe günü kadın temasıyla Ankara’da gerçekleştirilecek. Ayrım gözetmeksizin kadın alanında faaliyet gösteren tüm STK’lar programa davet edildi.

İki oturum şeklinde gerçekleşecek olan toplantının ilk oturumunda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, açılış konuşması yapacak. Yanık’ın konuşmasının ardından STK temsilcileri, sivil toplumla işbirliğinin güçlendirilmesine yönelik görüşlerini sunacak.

İkinci oturumda ise; kadın alanındaki uygulamaların güçlendirilmesine ilişkin istişareler gerçekleştirilecek, STK’ların önerileri alınacak ve değerlendirilecek. 

4 farklı temada gerçekleştirilecek Sivil Toplum Buluşmalarının sonunda sosyal amaçlı vakıf, dernek ve diğer STK’ların da işbirliğinde Sivil Toplum Vizyon Belgesi ve Eylem Planı oluşturulması hedefleniyor.

Sivil Toplum Vizyon Belgesi, Bakanlık tarafından geliştirilecek olan orta ve uzun vadeli stratejileri içerirken; Eylem Planı ile de stratejilerin uygulanmasının izlenmesi, gerekli araştırma, analiz ve değerlendirme çalışmalarının yapılması sağlanacak.

Hibya Haber Ajansı

Leave A Reply

Your email address will not be published.