Bağımsız basın

“QR Kodla Quiz” ile bilişimsel ve algoritmik yetenekleri gelişiyor

Florya Uğur Koleji Anadolu Lisei Matematik Bölümü olarak 9 ve 10. sınıf öğrencilerimizle Avrupa Kod Haftası etkinlikleri kapsamında okul bahçesinde “QR Kodla Quiz Oluyoruz” etkinliği gerçekleştirildi. Oldukça eğlenceli ve yarışma havasında geçen etkinliklerde öğrenciler hem eğlendiler, hem de “QR Kodla Quiz” etkinliği ile teknoloji kullanarak eğitim aldılar.

Kodlama Eğitimi; çocukların bilişimsel ve algoritmik düşünme becerileri geliştirmelerini, bilgi ve iletişim teknolojilerinin aktif birer kullanıcısı olmalarını, fikir üretebilen, fikirlerini teknoloji kullanarak hayata geçirebilen, üretken bireyler olarak yetişmelerini hedefleyen bir uygulamadır.

21. yüzyılda çocukların sahip olması gereken en temel beceriler; yaratıcılık, eleştirel düşünme, iletişim ve iş birliği olarak tanımlanmaktadır.

Florya Koleji, kendi kültür ve değerlerine sahip çıkan ama aynı zamanda dünya vatandaşı statüsünde öğrenci yetiştirmeyi hedefliyor.

Avrupa Kodlama Haftası etkinliğinde öğrenciler bir hafta boyunca Cubetto Etkinliği, Hour Of Code Etkinliği, Yapay Zeka Uygulama Etkinliği, Python Etkinliği, Binary Kodlama Etkinliği, Lego-Arduino, Vex Robotik Etkinlikleri ile kodlama dünyasına giriş yapıyorlar.

Leave A Reply

Your email address will not be published.