Bağımsız basın

Piyasa gelişmeleri

Bugün FOMC Toplantısı ana gündem maddesi olacak, 21:00’de gelecek karar sonrası 21:30’da FED Başkanı Powell konuşma gerçekleştirecek. Varlık alımının azaltılmasında zamanlama hakkında gelecek açıklamalar takip ediliyor olacak, toplantıda ayrıca Fed üyelerinin ekonomik tahminleri de yer alacak . Dün küresel piyasalarda görülen tepki alımlarına karşın BIST kazançlarını koruyamadı ve günü %0.45 kayıpla 1385 seviyesinde tamamladı, XBANK %0.45 yükselirken, XUSIN ise %0.92 kayıp sergiledi. Bugün küresel piyasalarda sınırlı alımlar görülmekte, BIST’in güne yatay başlamasını bekliyoruz.

İZLENECEKLER —Eylül’21 TÜİK Tüketici Güven Endeksi

ŞİRKET HABERLERİ

—Ersan Alışveriş Hizmetleri ve Gıda Sanayi Ticaret AŞ. bugün ‘’KIMMR.E’’ kodu ve 3.5TL/baz fiyat ile Ana Pazar’da işlem görmeye başlayacak.

—HEKTS yıllık kapasitesi ilk etapta 50bin ton olan pet mama üretim tesisi kurulması için gerekli çalışmalara başlandığını bildirdi.

—ARCLK hisse geri alım programı kapsamında dün TL31.73 fiyat ortalaması ile toplam 1mn adet pay alımı yapıldığını açıkladı.

—QUAGR hisse geri alım programı kapsamında dün TL12.10 fiyat ortalaması ile toplam 23bin adet pay alımı yapıldığını paylaştı.

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Leave A Reply

Your email address will not be published.