Bağımsız basın

Özlale, grevdeki Indomie Adkoturk işçilerini ziyaret etti: “Her zaman yanınızdayız”

İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanı Ümit Özlale, Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesindeki Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) bulunan Adkoturk Makarna Fabrikası’nda Türkiye Gıda ve Yardımcı İşçileri Sendikası’na (Tek Gıda İş) üye oldukları için işten çıkarılan ve greve başlayan işçileri fabrika önünde ziyaret etti. İşçilere İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in selamını ileten Özlale, “Sizler gibi alın teri ile ekmek parasını kazanan emekçilerimizin her zaman yanındayız, haklı direnişinizde sizinleyiz” dedi.

Ankara/İYİ Parti

İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanı Ümit Özlale, Indomie Adkoturk Fabrikası’nda işverenin mobbing, taciz ve şiddetine maruz bırakılarak sendikal hakları için örgütlenen ve bu nedenle işten çıkarma yasağına rağmen Kod-29 ile işten çıkarılan işçilerin grevine destek ziyaretinde bulundu. 

Çerkezköy’de bulunan Indomie AdkoTurk Fabrikası’nın toplu iş sözleşmesi sürecindeki uzlaşmaz tutumu nedeniyle Tekgıda-İş Sendikası önderliğinde greve çıkan işçileri fabrika önünde ziyaret eden Özlale, direnen işçilere İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in selamını iletti.

Maruz bırakıldıkları baskılara boyun eğmeyen işçileri selamlayan Özlale, “Haklı direnişiniz hayırlı olsun. Her ne kadar Ankara’dan burası uzak olsa da her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz” diye konuştu.

Direnişlerinin 129’uncu gününde 23 Ağustos’ta greve başlayan işçilerin direniş çadırında ikram ettikleri çayı içerek işçilerin sorunlarını dinleyen Özlale, “Bu işi nasıl çözeriz, haklı direnişinizde size nasıl desek oluruz hep beraber konuşacağız. Çok hamasi laflara gerek yok, daha çok aksiyona ihtiyacımız var. Ben bunun için buradayım” dedi.

Özlale işçilerin “Bizim anneye ihtiyacımız var, sorunumuzu çözerse Meral Anne çözer” sözlerinin üzerine, İYİ Parti olarak çözümü odağa alarak harekete geçeceklerinin sözünü verdi.

Hibya Haber Ajansı

Leave A Reply

Your email address will not be published.