Bağımsız basın

MENA bölgesinin yükselen takı firması Türk markası çıktı

Türkiye’de takı tasarımına farklı bir soluk getiren; altın, gümüş ve bronzu ürünlerine ince bir işçilikle aktaran JUJU, başarısıyla sınırları aşmayı devam ediyor. 2014 yılında Nişantaşı’nda açılan mağazasıyla başlayan JUJU’nun hikayesi yurt içinde Beymen, Brandroom, Harvey Nichols gibi büyük mağazalara ve güney sahilindeki butiklere girmesinin ardından Bebek’teki ikinci mağazasıyla devam etti. JUJU, yurt dışında ise İspanya, Portekiz, İngiltere, Kazakistan, Kanada, Güney Afrika ve ABD’nin haricinde Lübnan, BAE, Kuveyt ve İsrail’in bulunduğu MENA bölgesinde büyük ilgi görüyor.

Atölyesinde mücevher işçiliğinden farkı olmayan çalışmalarıyla bileklik, kolye, küpe ve halhal gibi tüm takı çeşitlerini kullanıcılarıyla buluşturan ve ürünlerinin yüzde 35’ini ihraç eden JUJU, senede yirmi bin parçayı el yapımı olarak üretiyor. Atölyede 12, toplamda ise 22 kişilik ekibiyle İstanbul’dan tüm dünyaya ulaşan marka beş senede 14 satış noktasına ulaştı. 

15-70 yaş aralığında tüm kadın ve erkeklere hitap eden zamansız tasarımlarıyla beğeni toplayan JUJU, marka kimliğine uygun mahalle kültürünün yaşatıldığı bölgelerde olmayı tercih ediyor. 2022 için üretim hedefini yıllık otuz bin parçaya yükseltmek ve ihracat payını yüzde 50’ye çıkarmak olarak belirleyen marka yurt dışında özellikle MENA bölgesinde yoğun bir talep görüyor. Dubai ve Kuveyt’in en büyük zincirleri arasında yerini alan JUJU, İsrail’de de büyümeye devam ediyor. 

Dijitalleşme ile satışlar yüzde 400 arttı

Pandemi ile birlikte alışverişin dijital platformlara taşınması JUJU’yu olumlu yönde etkiledi. Bir önceki yıla göre internet satışlarını yüzde 400 oranında artıran JUJU, dijital ayağını da güçlendirdi ve teknolojik donanımı yüksek bir alt yapı ile yeni internet sitesini açtı. www.jujumood.com adresinde kullanıcıların kendi takılarını kendilerinin tasarlayabileceği seçeneklerle bir milyonun üzerinde alternatif ürün bulunuyor. İstenilen renkte tercih edilebilen metal, ip ve minelerle herkes kendi takısını beğenisine göre oluşturabiliyor.

Hibya Haber Ajansı

Leave A Reply

Your email address will not be published.