Bağımsız basın

L’oreal Grup ve Facebook Modıface ile Instagram alışverişine sanal bir deneyim katıyor

L’Oréal Grup ve Facebook, L’Oréal Grup’un sahip olduğu artırılmış gerçeklik ve yapay zeka şirketi ModiFace ile oluşturulan, artırılmış gerçeklik destekli makyaj denemelerini Instagram alışverişlerine taşıyan yeni teknoloji platformunu duyurdu.

Facebook’un artırılmış gerçeklik platformu Spark AR ve ModiFace, ModiFace tarafından geliştirilen, makyaj deneyimlerinin kalitesini ve doğruluğunu Instagram Mağazaları’na getiren bir teknoloji sunuyor. Tüketiciler, markanın Instagram sayfasına girerek bir ürün bulabiliyor ve satın almadan önce ürünü sanal olarak deneyebiliyor.

NYX Professional Makeup, Urban Decay, Maybelline New York ve Lancôme, ruj ürünleri için geçerli sanal deneme seçeneği sunarak Instagram Mağazaları’na katılan ilk L’Oréal Grup markaları oldu. Grup’a ait daha fazla marka ve makyaj kategorisinin de önümüzdeki dönemde uygulamada yer alması planlanıyor.

ModiFace CEO’su ve kurucu ortağı Parham Aarabi “ModiFace, on yıldan fazla bir süredir artırılmış gerçeklik teknolojilerine öncülük ediyor, gerçekçi ve doğru sanal deneme deneyimleri geliştiriyor. Sosyal ticaretin tüketiciler için giderek daha önemli hale geldiği bir çağda, Facebook ile gerçekleştireceğimiz iş birliğimizdeki bu yeni adım, Instagram’da güzellik ürünleri alışverişini daha rahat, kolay ve eğlenceli hale getirmeye katkıda bulunacak” dedi.

Facebook Spark AR Başkanı Sue Young, “Artırılmış gerçeklik deneyimi, Facebook’ta insanların daha güvenle çevrimiçi alışveriş yapmasına yardımcı olan heyecan verici yeni bir girişim. L’Oréal Grup ile yapılan bu yeni entegrasyon sayesinde tüketiciler, tam da güzellik ilhamı buldukları yerde, Instagram’da sevdikleri markalardan daha kişisel bir alışveriş deneyimi bekleyebilirler” dedi.

 L’Oréal Türkiye CDO’su Merve Atuk Toker konu hakkında “Artırılmış gerçeklik teknolojileri ile sanal deneyimleri, tüketici yolculuğunun ayrılmaz bir parçası haline getirecek bu tarz iş birliklerini önümüzdeki dönemlerde daha fazla konuşacağız” dedi. 

 Facebook ayrıca ModiFace artırılmış gerçeklik denemesini, Facebook uygulamasında yeni reklam formatlarına da entegre edecek.

Hibya Haber Ajansı

Leave A Reply

Your email address will not be published.