Bağımsız basın

Kısıtlamalar sonrasında kebap satışında büyük artış yaşandı

Uğur Aydın, “Restoranda yemek sadece karın doyurmak değildir. Aynı zamanda bir sosyalleşme imkânıdır. Ancak restoranlar pandemi tedbirleri çerçevesinde sadece paket servis hizmeti verince insanlar bu imkândan mahrum kaldılar.

Kebap özel bir yemektir

Uğur Aydın ayrıca; “Kebap özel bir yemektir. Izgaradan çıktığı an en lezzetli halidir. İnsanlar bunun tadını ancak restorana gelerek çıkartabilir. Paket serviste bu lezzeti veremediğimiz için üzülüyorduk. Her ne kadar özensek de ızgaradan çıktıktan sonra belli bir süre geçiyor müşteriye ulaşana kadar. Bu da elbette lezzet kaybına neden olabiliyor. Ama şimdi restoranlar masada servise açıldı ve biz de müşterilerimizi bu eşsiz lezzetle buluşturmaya devam ediyoruz” açıklamalarıyla kebabın sunumunun ne kadar önemli olduğuna da değindi.

Aileden gelen bir kebap geleneğinin son temsilcisi olan Uğur Aydın “Bu mesleğin içine doğdum diyebiliriz. Biz üç nesildir bu işi yapan bir aileyiz. Bu iş genlerimize kadar işlediğinden başka bir iş yapmayı düşünemiyorum. Hatta işimi daha da geliştirmek ve özel hale getirmek için çalışmalarıma devam ediyorum” dedi.


Hibya Haber Ajansı

Leave A Reply

Your email address will not be published.