Bağımsız basın

Devir ‘Hibrit Çalışma’ devri

Binlerce şirket ve milyonlarca çalışan pandeminin sürmesi ile birlikte ‘Hibrit Çalışma’ için ev’de kalıcı bir ergonomide ofis düzenini kuruyor. Pandeminin çalışma şekillerine yeni bir düzen getirdiği şirketler de çalışanları için ofiste sosyal donatıların çeşitlendirildiği ‘yaşam alanı’ düzeni kuruyor. Ofiste Her Şey’in partner markası Rubi By’ın ‘Point’ serisi evden çalışma üniteleri ile artık her alanda çalışmak daha konforlu!

1 Eylül itibariyle Türkiye’de milyonlarca kişi ‘hibrit çalışma’ sistemine geçiyor. Hem şirketlerde ofislerini hibrit çalışmaya uygun olarak tasarlama telaşı var, hem de evlerde kalıcı hibrit çalışma için uygun çalışma ortamını hazırlama telaşı var. Her bütçeye uygun çalışma masaları ile Ofiste Her Şey, gündüz çalışma masası, gece dolap ve kitaplık olan tasarımları ile bu devrin en çok kaygı yaratan konusu olan evde çalışma ortamı yaratma konusuna pratik çözümlü evden çalışma üniteleri ile çare oluyor.

“Çalışana ‘yaşam alanı’ kuruyoruz, sosyal alanlar ile stresi minimuma indiriyoruz”

Ofiste Her Şey Yönetim kurulu Başkanı Ercan Sicim, “Hibrit Çalışma sisteminde şirketler evden çalışma ortamından uzaklaşmaları ve sosyalleşmeleri için çalışanların keyifli vakit geçirecekleri, pandeminin stresini atacakları alanlar hazırlıyorlar. Bilardo, langırt, mini golf, müzik odası ve konsol oyunları gibi donatılar şirketlere en çok eklenen alanların başında geliyor. Ofiste Her Şey olarak “Selsil” in yeni genel müdürlüğünü donattık ve sosyal alanları ile hibrit çalışma’ya geçişte stresi minimuma indiren, her masanın güneş alabildiği, yine tüm mesafeleri gözettiğimiz bir tasarımla Selsil’in yeni genel müdürlüğünü hibrit çalışmaya uygun olarak tasarladık ve Ofiste Her Şey partner markaları Fales, Ofisci, Mod Panel ve Rubi by ürünlerimiz ile tasarladık ve en hızlı şekilde döşedik, hibrit çalışma dönemine tüm çalışanların sosyal donatı alanları ile pandeminin stresini de atacakları şekilde düzenledik. 1 Eylül itibariyle ya da 1 Ekim itibariyle hibrit çalışmaya geçecek olan şirketlerden renovasyon taleplerini alarak, iç mimari tasarım desteğimizi de proje dahilinde vererek tüm değişiklikleri gerekli mevzuatlara ve gerekli trendleri, çalışan sağlığını,  mental gereklilikleri ve konforunu da gözeterek uyguluyoruz” dedi.

Belediyeler vasıtası ile ofis düzenlemelerinin de mevzuatlarla yapıldığına dikkat çeken Ercan Sicim, ‘Beyaz Masa’ isimli mevzuat yayınlandı, KVKK gereği bilgisayarlara post it yapıştırma konusu bile veri gizliliği gereği düzenlendi. Bu Beyaz Masa mevzuatına uygun olarak masa aralıkları ve tüm ofis düzeni baştan düzenleniyor, biz de Ofiste Her Şey olarak bu mevzuata uygun olarak ofisleri hem uygun bütçelerle, hem de parner marka işbirliklerimiz ile iç mimari desteğini de ekleyerek en hızlı, pandemi gerekliliklerine ve mevzuatlara en uygun bir şekilde düzenliyoruz.”

Evden daha konforlu çalışma düzeni için özel üniteler tasarlandı

Gelişen dünyada değişen koşullarda ofislere nitelik kazandıran, modern kaliteli tasarımlar ile çalışanların konforunu düşünerek sektöre yön veren Ofiste Her Şey, partner markalarıyla birlikte bütünleşik çözümler içeren bir hizmet veriyor. Hizmet verdiği şirketlere konfor ve çalışma alanının yanı sıra bir yaşam alanı vadeden firma, son olarak “Home Office” çalışma biçiminin pandemi dönemi ile artışını göz önüne alarak evden daha konforlu çalışmanın yollarını aradı ve partner markası ‘Rubi By’ ile evden çalışmaya uygun özel üniteler tasarladı.

Evden verimli bir çalışma ortamı için ergonomik masa ve sandalye önemli!

Pandemi sürecinde uzun süreli eve kapanmalar gerçekleşince artan evden çalışma modeli evde geçirilen süre uzadı ancak genelin ev şartları bu konsepti desteklemedi. Ofislerde bulunan konforlu çalışma alanları yerini yemek masaları ve sehpalara bıraktı. Bu sebep ile evden verimli bir çalışma ortamı için ergonomik masa ve sandalye üretimi yapan Rubi by; tasarım yönünden oldukça yenilikçi, rahat, pratik, az yer kaplayan ve tasarruflu ‘Point’ serisini ortaya çıkardı.

Bu soruna bir çözüm olarak ortaya çıkan Point serisi ile ofislerinizdeki rahat, ergonomik ve verimli çalışmak için tasarlanmış huzurlu çalışma ortamını evlerinize getiriyor.

Uzun saatler ev koşullarında ergonomik olmayan pozisyonlarda çalışmak zorunda kalmak, binlerce insanın fiziksel sağlık sorunları yaşamalarına neden oldu. Bunun yanı sıra, verimlilik, masa başında kalma süresi gibi parametreler de bu koşullarla zarar gördü. Tüm bu sorunlara yönelik çözüm geliştiren Ofiste Her Şey Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Sicim, evden çalışmanın yol açtığı sağlık sorunlarının çoğunun çalışma ortamından kaynaklandığını söyledi. Bunun için bazı önlemler alınması gerektiğine işaret eden Sicim, “Pandemi ile birlikte birçok şirket çalışma alanlarını evlere taşıdı. Araştırmalar, evden çalışanların yüzde 40’tan fazlasının bel ağrısı, yüzde 20’den fazlasının da boyun ağrısı yaşadığını ortaya koyuyor. Evden çalışanlarda bel ve boyun sorunları arttı. Uzaktan çalışma trendi her geçen gün artan bir ivme sergiliyor. Bu sebeple personelini virüsten korunmak isteyen şirketler, evlerdeki çalışma ortamlarının personelin sağlığı üzerindeki etkilerini de düşünmelidir.” dedi.

Ofis hissiyatını, rahatlığını evlerimize taşımayı amaçlayan marka, çıkarttığı bu yeni tasarımlarında hem depolama alanı rahatlığı hem de çalışma masası işlevi gören Point serisi sayesinde çalışma alanlarınızın organizeri olmayı hedefliyor. Farklı renk ve boyutlarda tasarlanan Point; 7 farklı seçenek ile tasarım seven, yeniliği takip eden kişilere hem estetiksel hem de işlevsel çözümler sunuyor.

Point serisi hakkında bilgi almak, ‘Ofiste Her Şey’ deneyim merkezini gezmek aynı zamanda da ofisleriniz için tasarlanmış ürünler ile tanışmak için ‘ofistehersey.com’ internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. ‘Ofiste Her Şey-Sarı Yaz Kampanyası’ kapsamında seçili ürünlerde yüzde 60 indirim devam ediyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.