Bağımsız basın

BİST100 teknik analiz

  • Küresel risk iştahı üzerinde coronavirüs baskı oluşturmaya devam ediyor. Delta varyantının etkileri sürerken mu varyantının da ortaya çıkıp vaka sayılarının hızla artması sonrasında ekonomik toparlanmanın yavaşlayacağı ve tekrar kapanmaların konuşulması risk iştahını negatif etkiliyor.
  • BİST100 endeksinde yön arayışı sürüyor. Hisse bazlı özellikle bankacılık sektörü paylarının hareketlerinin ön planda olduğunu görüyoruz. Çarşamba gününü panik satışlarıyla 60 g HO’nun altına tamamlayan endeks, ABD’de Sanayi Üretim Endeksinin gelmesi ve ABD Sanayi büyümesinin devam etmesi ile risk iştahı yükseldi. Ayrıca doğal gaz ve petrol fiyatlarındaki yükselişler ABD’de enerji sektörüne pozitif yansıdı. BİST100 endeksi de bu pozitifliğe bağlı olarak bugüne başladı.
  • BİST100 endeksinin 60 g HO’ya tutunması ve buranın üstünde oluşacak kapanışlarla kısa vadede 1.445, orta vadede ise 1.510 seviyesinin hedef olacağını düşünüyoruz.
  • 1.420 seviyesinin aşağısındaki kapanışlarda ise kuvvetli destek seviyesi olarak 1.410 ve 200 g HO’nun geçtiği 1.395 seviyesi ön plana çıkıyor.
  • Endekste yön arayışı %50 ve %38,2 düzeltme seviyelerinin geçtiği 1.410 dolar ile 1.450 dolar seviyeleri arasında devam ediyor.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Leave A Reply

Your email address will not be published.