Bağımsız basın

Altında yatay seyir sürüyor

ALTINDA YATAY SEYİR SÜRÜYOR

 

Altın dünkü seansı da yeşilde kapatırken üst üste üçüncü günü de yeşilde kapatmış oldu. 1782 dolar/onstan güne başlayan sarı maden, seans boyu dar bir bant içerisindeki hareketini gördük. Seansı 1783 dolar/onstan tamamlayan sarı maden, 1 dolarlık kazancı hanesine yazmış oldu

 

Gümüş ise dünkü seansı kırmızıda kapatırken, 24 dolar/onsun üzerinde tutunma çabası da sürüyor. Seansa 24,30 dolar/ons seviyesinden başlayan beyaz maden, 24,15 dolar/onstan günü tamamladı ve önceki güne kıyasla hanesine yüzde 0,6 kayıp yazmış oldu.

 

Platin ise tam olarak yatay sayılacak bir kapanış yaparken başladığı seviyeden seansı tamamladı. 1051 dolar/onstan günü kapatarak seansı tamamlamış oldu.

 

Paladyum ise günün en çok değer kaybeden kıymetli maden oldu. 2014 dolar/onstan seansı tamamlayan paladyum yüzde 2,7 kayıpla seansı tamamladı.

 

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler Piyasası’nda dünkü seansta altın işlemlerinin dünya fiyatlarının altında seyrederken, hacim açısından kısmen toparlanmanın sürdüğü bir seans geride kaldı. Toplamda 922 kg altın, 7.751 kg gümüş işlemiyle gün tamamlandı.

 

Kaynak Troy
Hibya Haber Ajansı

Leave A Reply

Your email address will not be published.