Bağımsız basın

18. Çin – ASEAN Fuarı’na 40 ülkeden şirketler katılıyor

Çin – ASEAN (Güneydoğu Asya Ulusları Birliği) Fuarı’nın 18’incisi ve Çin – ASEAN Ticaret ve Yatırım Zirvesi, 10 Eylül Cuma günü, Güney Çin’deki Guangxi’nin Zhuang Özerk Bölgesi’nin başkenti Nanning’de açıldı. Bu yıl “Yeni kara ve deniz koridorunun yarattığı fırsatların paylaşılması; Çin – ASEAN kader ortaklığının inşa edilmesi” teması ekseninde düzenlenen fuar, Çin ile ASEAN arasında ticarette, ekonomide ve diğer alanlarda küresel bağlamda işbirliğini güçlendirmeyi ve üst kademede diyalog platformunu sağlamlaştırmayı hedefliyor. 

Öte yandan, bu yıl 102 bin metrekarelik bir alan üzerine yayılan ve hem çevrimiçi hem canlı olarak gerçekleştirilen fuara, 40’ı aşkın ülke ve bölgeden girişim ve ziyaretçi ilgi gösterdi. Dört gün sürecek fuar boyunca 26 adet yüksek düzeyde forum ve 148 adet ekonomik ve ticari promosyon faaliyeti de organize edilecek. Ayrıca Çin – ASEAN diyalog ilişkisinin başlamasının 30’uncu yılını vurgulamak amacıyla bir dizi anma etkinliği de düzenlenecek.

İlki 2004 yılında yapılan fuarlar, Çin ile ASEAN arasında hem ticaretin geliştirilmesi hem de ikili ilişkilerin güçlendirilmesi yolunda çok önemli birer platform oluşturuyor.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Leave A Reply

Your email address will not be published.