Bağımsız basın

Tera Portföy Teknofest için hazır

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yürütücülüğünde, Türkiye’de milli teknolojinin geliştirilmesi konusunda rol oynayan birçok kuruluşun paydaşlığıyla düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan Teknofest 21-26 Eylül 2021 tarihinde, Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilecek.

Tera Portföy sponsorluğunda Game Invest, Tech Invest ve Tra Bilişim projelerini teknoloji severlerle buluşturacak. Böylelikle, Türkiye’de teknoloji festivaline ilk kez bir portföy şirketi katılım sağlayacak.

Tra Bilişim, SASTEC TEAM olarak Nu.D-54 projesinde özgün tasarıma sahip sabit kanat bir İnsansız Hava Aracı (İHA) tasarladı. Önceden belirlenen koordinatlar arasında otonom olarak iniş, kalkış ve uçuş gerçekleştirilmesi projenin temel amacı ve Nu.D-54 ile gerçek zamanlı görüntü işleyerek yuvarlak hedeflerin konumlarını tespit edip daha sonra haznesinde taşıdığı yükler ile hedef vurulabilmektedir.

Türkiye’nin ilk ve en büyük GSY Fonu olarak kurulan Game Invest ve Türkiye’nin en yeni Teknoloji Fonu festivalde fonlarını tanıtacak. Gaming alanında dünyanın en büyük oyun kurucularından birisi olma hedefiyle yola çıkan Game Invest, en iyi fikirleri ve ekipleri bularak finansman gücü, global network ve iş bilgisiyle sektöre değer katmayı amaçlıyor. Odağı Healthtech, Agritech, Big Data ve Fintech olan Tech Invest ise dijital dönüşümü hızlandırarak yüksek büyüme yakalamayı hedefliyor. “

Hibya Haber Ajansı

Leave A Reply

Your email address will not be published.