Bağımsız basın

TOBB ve Beko girişimci kadınların yanında olmayı sürdürüyor

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu ve Beko iş birliğinde, Arçelik Perakende Akademi desteğiyle hayata geçirilen Girişimin Kadın Kahramanları Projesi kapsamında gerçekleştirilen roadshowun sekizinci durağı Konya oldu.

 Girişimin Kadın Kahramanları Projesi, kadınların iş hayatında güçlenmesi için TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nun tüm Türkiye genelindeki 7 bin girişimci kadına ulaşma hedefiyle hayata geçiyor. Girişimin Kadın Kahramanları Projesi kapsamında TOBB ile gerçekleştirilen roadshowun sekizinci durağı Konya’da konuklara Beko 100 Kadın Bayi projesinin detayları aktarıldı.

 TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ve Beko iş birliğinde, Arçelik Perakende Akademi desteğiyle hayata geçirilen Girişimin Kadın Kahramanları Projesi’nde süren online eğitimlerin ardından belirlenen illerde verilecek yüz yüze eğitimleri kapsayan roadshowun sekizincisi Konya Ticaret Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantı, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Günseli Özen, TOBB Konya Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hatice Tulukçu Erkan, Arçelik Perakende Akademi ve Beko yöneticilerinin katılımı ile düzenlendi. Programda Beko 100 Kadın Bayi projesi kapsamında bayi olmak isteyenlere özel bir panelde detaylar aktarıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Günseli Özen, TOBB Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Sayın Nurten Öztürk adına katılımcılara sevgiyle selamlarını ileterek başladığı konuşmasında, “Kadınlar olarak gönüllük ile yapılan tüm görevleri bunun karşılığında bir bedel olduğu için almayız, inanırız ki bu ülkenin nüfusunun yarısını oluşturan kadınlar çalışmaya başlarsa bu ülke daha zengin olur. Zengin ülkelerde kavga olmaz, biliyoruz ki ekonomisi daima büyüyen Türkiye’de hiçbir sorun yaşamayız. Ekonomi bir ülkenin refah ve huzur içerisinde yaşaması için gerekli olan unsurun tam da kendisidir. Kadınların iş dünyasına girmesi ile daha fazla zengin oluruz, kadınlar ve erkekler birlikte ekonomide söz sahibi olursa pasta büyür ve refah beraberinde gelir. 2007’den bu yana TOBB Kadın Girişimciler Kurulu pek çok proje yaptı, pek çok kadını ekonomide ve iş dünyasında var etti. Bugün burada söz konusu olan Girişimin Kadın Kahramanları projesi, Beko bayii olma fırsatı sunması ile TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nun bu önemli projelerinden birisi olduğunu gösteriyor. Bu proje neyi amaçlıyor? Ekonomide var olan kadın girişimcilerin, ekonomide güçlü kalmasını sağamaya çalışıyor. Eğer onlar güçlü olursa ona bakan kadınlar hem cinslerine öykünür, bu model oluşturur onlar da ben de yapabilirim diyerek girişimci olurlar. Bu projenin bir diğer amacı da hangi işi yapıyorsak yapalım, kendimizi günün gereklerine uygun şekilde değiştirmek. Her şey ama her şey değişiyor. Bulunduğumuz yerde burada kalalım ve buradan devam ederiz, günü kurtaralım demek yeterli değildir. Bu uzun vadeli başarı için bulunduğumuz köşeleri elimizde tutmak için yetmez, bunu unutmamalıyız. Bu projenin diğer bir amacı da eğitimler, Arçelik Perakende Akademisi ve Beko bizim için TOBB Kadın Girişimciler Kurulu üyesi 7 bin kadınımıza hangi işi yapıyor olursa olsunlar tüm kadınlara bugün yaptıkları işlerini daha güzelleştirecek, daha iyi yapmalarını sağlayacak içeriklerle bize destek oluyor. Bu fırsatı iyi değerlendirmek gerektiğini düşünerek, bunu unutmamanızı dileyerek bir kez daha geldiğiniz için her birinize tekrar teşekkür ediyorum” dedi. 

TOBB Konya Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hatice Tulukçu Erkan, emeği geçenlere ve katılanlara teşekkür ederek başladığı konuşmasında “TOBB Kadın Girişimciler Kurulu olarak misyonumuz ve vizyonumuz doğrultusunda kadın girişimci sayımızın artması en temel konumuz, bu bağlamda Girişimin Kadın Kahramanları Projesi’ni gönülden destekliyoruz. Bu proje kadınların iş hayatında güçlenmesi için Türkiye genelindeki TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nun 7 bin girişimci üyesine ulaşma hedefiyle hayata geçiriliyor. TOBB Konya Kadın Girişimciler Kurulu ekosistemi içerisinde yer alan girişimci kadınlara bugün burada Perakende Akademisi tarafından verilecek eğitimin yüz yüze gerçekleştirilmesinin yanı sıra Beko 100 Kadın Bayii bilgilendirmesi yapılacağı için heyecanlıyız. Hepinize bugün burada bizimle olduğunuz için tekrar teşekkür ediyorum” dedi. 

Beko Satış Direktörü Burak Bilgisel: “Beko Bayii olmak isteyen kadınlarımıza kapımız sonuna kadar açık”

Beko Satış Direktörü Burak Bilgisel açıklamasında “Beko olarak her zaman kadınların iş dünyasına katılımını destekliyor ve yanlarında duruyoruz. Girişimci kadınların desteklenmesi ve güçlenmesini hedeflediğimiz bu yolda Girişimin Kadın Kahramanları Projesi kapsamında gerçekleştirmeyi çok istediğimiz yüz yüze eğitimlerle Konya’da olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İş hayatındaki cesaretlerinin altını eğitimle doldurabilmek ve kadınların güvenli, rekabetçi ve donanımlı bir şekilde iş hayatında hak ettikleri yerleri almalarına destek olmak bu projenin öncelikli hedefini oluşturuyor. 100 Kadın Bayi Projemiz ile entegre olması sebebiyle eğitimlerden sonra Beko bayisi olmak isteyen İç Anadolu’nun girişimci kadınlarına da kapımızın sonuna kadar açık olduğunu aramıza katılmalarından mutluluk duyacağımızı paylaşmak isterim” dedi.

Tüm bölgeleri kapsayan Girişimin Kadın Kahramanları Projesi eğitim toplantıları 2021 Aralık’a kadar sırasıyla; Çanakkale, Mersin, Gaziantep, Aydın, Antalya, Karabük ve İzmir’de TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ve Beko iş birliğinde, Arçelik Perakende Akademi desteğiyle devam edecek.

Hibya Haber Ajansı

Leave A Reply

Your email address will not be published.